Grzegorz Wróblewski laureatem konkursu Innovators Under 35

Innovators Under 35

Technologia, która pozwala tworzyć giętkie i przezroczyste elektrody – przy niskich kosztach i na dużą skalę – to nagrodzony projekt dr. inż. Grzegorza Wróblewskiego z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Innovators Under 35 organizowany jest przez "MIT Technology Review" - magazyn należący do Massachusetts Institute of Technology. Program ma edycje w 22 krajach, w Polsce w tym roku wyróżnienia przyznano po raz drugi. Otrzymało je 10 młodych naukowców i przedsiębiorców, którzy tworzą innowacyjne projekty – na miarę wyzwań i problemów współczesnego społeczeństwa. Zostali wybrani ze 150 kandydatów. Wszyscy laureaci opowiadali o swoich pomysłach podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 czerwca 2016 w Warszawie. Na prezentację projektu (w języku angielskim) mieli trzy minuty.

W trakcie spotkania przyznano dwa tytuły: "Innovator of the Year" i "Social Innovator 2016". Innowatorem Roku została Patrycja Wizińska-Socha, która stworzyła rozwiązanie pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia dzieci w łonie matki. Nagrodę "Social Innvator 2016" otrzymał Rafał Flis, który współtworzy platformę promującą postawy obywatelskie i angażującą młodych ludzi do pracy przy projektach społecznych.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wręczyli je Kathleen Kennedy - prezydent "MIT Technology Review" i Tomasz Bogus - CEO w BGŻ BNP Paribas. - Teraz jesteście członkami naszej społeczności - mówiła Kathleen Kennedy, gratulując nagrodzonym.

Na gali o swoich projektach opowiadali też Franz Bozsak - laureat francuskiej edycji konkursu i Aleksandra Przegalińska-Skierkowska z Akademii Leona Koźmińskiego. Obecni byli także polscy innowatorzy wyróżnieni w zeszłym roku. Galę poprowadziła Olga Malinkiewicz - Innowator Roku 2015.