Piknik Południa 2018

Już 17 maja br. (czwartek) odbędzie się 18. edycja Pikniku Południa - jedynego w swoim rodzaju wydarzania na kampusie południowym Politechniki Warszawskiej.

Dzień i Noc PW - Piknik edukacyjny i Noc Muzeów

Dwanaście godzin pełnych wrażeń czekać będzie zarówno na tych małych, jak i większych pasjonatów nauki. Już 19 maja Politechnika Warszawska zaprasza do wspólnego spędzenia dnia i nocy.

Seminarium Prezesa Głównego Urzędu Miar

26 marca 2018 studenci i pracownicy naszego Instytutu mieli możliwość spotkać się z Prezesem Głównego Urzędu Miar - doktorem Włodzimierzem Lewandowskim.

Laureaci Gali Złota Kreda 2017

Gala Złotej Kredy 2017 - 18 listopada br. studenci wybrali najlepszych nauczycieli akademickich Politechniki Warszawskiej. Wśród laureatów mgr inż. Michał Nowicki z Instytutu Metrologii i Inżynierii Biomedycznej.

Ubrania z aplikacjami tekstronicznymi

W Instytucie opracowano technologię wytwarzania polimerowych past używanych do drukowania elastycznych i rozciągliwych warstw elektronicznych bezpośrednio na podłożach tekstylnych. Pracę nad technologią prowadził dr inż. Daniel Janczak w Zakładzie Mikrotechnologii i Nanotechnologii.

Jak wydrukować głośnik, czyli drukowana elektronika strukturalna

Heterofazowe materiały funkcjonalne dla elektroniki strukturalnej. Brzmi strasznie? Wręcz przeciwnie. Dr inż. Marcin Słoma z Wydziału Mechatroniki pracuje nad koncepcją materiałów, które, wbrew pozorom, wiele w codziennym życiu ułatwią.

Czujniki biomedyczne – przyszłość diagnostyki

Jak szybko, łatwo i nieinwazyjnie zmierzyć puls, sprawdzić poziom elektrolitów, cukru, mocznika, a nawet hormonów? Korzystając z czujników biomedycznych naklejanych na skórę. Nad rozwiązaniem pracuje Andrzej Pepłowski – doktorant na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem z cyklu BIT PW.

Grzegorz Wróblewski laureatem konkursu Innovators Under 35

Technologia, która pozwala tworzyć giętkie i przezroczyste elektrody – przy niskich kosztach i na dużą skalę – to nagrodzony projekt dr. inż. Grzegorza Wróblewskiego z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Innowator Mazowsza edycja VII

Tegoroczną edycję konkursu Innowator Mazowsza zdominowały nowości w medycynie, m.in.: antynowotworowe testy genetyczne, program do terapii dzieci z autyzmem, opaski do pomiaru ważnych parametrów życiowych. Nie zabrakło również innowacyjnych rozwiązań z branży IT. Przyznano też nagrody za prace doktorskie.

Laureaci Gali Złotej Kredy 2015

W ramach Święta Politechniki Warszawskiej, 14 listopada odbyła się 7. edycja Gali wręczenia nagród najlepszym wykładowcom i prowadzącym ćwiczenia, laboratoria lub projekty.

W tym roku statuetkę „Złotej Kredy” na Wydziale Mechatroniki otrzymało dwóch pracowników naszego Instytutu.

XXI Konkurs o Nagrodę Siemensa rozstrzygnięty

6 maja 2016 roku jury XXI edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz VI edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów wybrało zwycięzców w każdej z kategorii. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 27 czerwca 2016 roku o godz. 11:00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych.

TECHNICUS 2016

Wyróżnienie TECHNICUS 2016 Najlepsza Książka Techniczna dla Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej za książkę Eugeniusza Ratajczyka i Adama Woźniaka Współrzędnościowe systemy pomiarowe.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

Na Politechnice Warszawskiej jest 30 nowych doktorów i 15 doktorów habilitowanych. 27 czerwca 2016 w Małej Auli Gmachu Głównego odbyła się uroczystość ich promocji. Wydarzenie połączono z wręczeniem Medalu Politechniki Warszawskiej i nagród w Konkursie Siemensa.